טיפול זוגי

עוד יש בכם אהבה והיא תנצח (תנו לה צ´אנס)

הקשר המשמעותי ביותר אצל רובנו הוא  הקשר הזוגי. הקשר בין בני הזוג עובר לאורך החיים שינויים רבים משלב החברות, לנישואין, הריון ולידה, גידול הילדים, עזיבת הילדים את הבית ובהמשך זקנה משותפת ונכדים...

אל תוך הקשר הזוגי מביא כל אחד מאיתנו את האופי המיוחד שלו, פנטזיות, איכויות וקשיים. 

שלב ההתאהבות מסתיים בתוך מספר חודשים ובני הזוג מתפכחים מהפנטזיה אל תוך חיי יום יום שגרתיים ושוחקים, ומגלים כי זוגיות טובה מחייבת עבודה, השקעה, ויתורים ופשרות.   יש זוגות המוצאים בעצמם את הכוחות והעוצמות הדרושים להתמודדות עם הקשיים והדילמות וישנם זוגות אשר מקבלים סיוע בתהליך זה באמצעות הטיפול הזוגי.

המטרה של הטיפול הזוגי היא הכרה וזיהוי דפוסי ההתנהגויות של כל אחד מבני הזוג ומציאת הדרכים הנכונות לשינוי הדפוס כשנדרש, הבנה וקבלת ההבדלים בין בני הזוג ומציאת הדרכים הנכונות ליצירת דפוסי ההתנהגות המשותפים שיתרמו ויחזקו את הקשר.

לעיתים, הפניה לטיפול זוגי מגיעה בעקבות משבר שאירע (בגידה, בעיות מיניות, רצון להיפרד של אחד מבני הזוג, מחלה קשה, אובדן במשפחה וכו´).  במקרים אלו, פניה לטיפול זוגי מסייעת לבחון את הדברים לעומקם, לסגור נקודות פתוחות ולגבש אסטרטגיות להתמודדות המשלבות הבנה ובחינה שכלית לצד החוויה הרגשית המורכבת.

בכל מקרה, התהליך החשוב ביותר בטיפול הזוגי הוא סיוע לבני הזוג למצוא מחדש את האהבה, המשיכה וכל הרגשות הטובים שהיו בתחילת הדרך וכוסו בשכבה של קשיי יומיום, אכזבות, כעסים ותסכולים. מהמקום הזה רוכש הזוג דרכי תקשורת יעילים (לעיתים צריך ללמוד גם איך לריב).