טיפול זה גם לגברים?

טיפול בגברים- שאלות נפוצות

ש. טיפול רגשי זה לא קטע של נשים?
ת. מדע הפסיכולוגיה פותח בהתחלה ע"י גברים וגם היום הרבה מאוד גברים עוסקים בזה ונעזרים מאוד מהפסיכותרפיה.

ש. מה שיחות ומילים יכולות לשנות?  
ת. יש מילים שגורמות לך להתעצבן, לשמוח או לפחד? למילים יש כוח והשפעה בגלל האופן שאנחנו תופסים אותן ובגלל מה שהן אומרות לנו על עצמנו ועל אחרים.  

ש. שיחות, דיבורים, מילים- זה לא נשמע מעשי.
ת. נכון, המילים עצמן לא פרקטיות. אבל תחשוב רגע על לשבת ולדבר עם בן אדם אחר על בעיה או נושא מטריד ולקבל פרספקטיבה ממישהו אחר. מישהו שהוא גם אובייקטיבי (כי הוא לא חלק מהעניין באופן אישי) וגם מבין בפסיכולוגיה, זוגיות, משפחה, ילדים, יחסים בין בני אדם וכו´. זה יכול להיות מאוד מעשי.  

ש. בטיפול חופרים על רגשות, מה עם אני לא בעניין?
ת. לפעמים מדברים גם על רגשות, אבל רק כשהבן אדם מתחבר לזה. בפסיכולוגיה אומרים שהטיפול מתחיל במקום שבו נמצא המטופל. זו לא חקירה משטרתית ולא מחייבים אותך לכלום. זכותך להגיד מה יותר מתאים לך ומה פחות והמטפל יודע לעבוד עם כל מה שאתה תביא אליו.  

ש. לא נוח לי לדבר עם אישה, יש מצב שהיא לא תבין אותי.
ת. בשביל זה יש מטפלים גברים. אגב, זה עובד גם הפוך. אם לא נוח לך לדבר עם גבר פונים למטפלת.  

ש. מה אם אני מרגיש שזה לא עוזר לי, עכשיו אני תקוע בזה כמה שנים?
ת. חס וחלילה!!! קודם כל טיפול לא בהכרח אורך כמה שנים לפעמים כמה חודשים מספיקים. חוץ מזה אם זה לא עוזר לך כדאי להפסיק ולחפש מטפל או טיפול יעיל יותר (זה כבר לא עניין של פסיכולוגיה אלא צרכנות נבונה).  

ש. טיפול זה לחלשים. גבר צריך לפתור את הבעיות שלו בעצמו.
ת. לפי זה אתה גם לא צריך ללכת למוסך, לטכנאי סלולר או לרופא שיניים אלא לפתור הכל לבד. הטיפול לא בא לפתור לך את הבעיה (כמו רופא או טכנאי) אלא לתת לך את התובנות והכלים לפתור אותה בעצמך. חוץ מזה, גבר אמיתי זה אדם שלא מתעלם מבעיה אלא מתסכל לה בעיניים ומוכן להתמודד איתה. לפעמים זה אומר לפנות לאיש מקצוע.